BlackBerry Yeniden Doğuyor!

BlackBerry yeniden yükselebilecek mi?

Son yıllarda inanılmaz bir şekilde kan kaybeden bir dönemin efsane markası BlackBerry, yeniden yükselebilecek mi? Mobil piyasasındaki son göstergeler bu sorunun cevabı değil, ancak yeni bir bilgi basına yansıdı…

BlackBerry Yeniden Doğabilecek mi?

BlackBerry, bir zamanların en önemli teknoloji markasıydı, burada geçmiş zaman eki kullanmak her ne kadar acı da olsa şu bir gerçek ki bazen acımasız şekilde geride kalınabiliyor.

İşte geride kalan, yüzde 1’lerin bile altına düşen mobil pazar payı ile neredeyse silinme tehlikesi yaşayan Kanadalı Mobil devi BlackBerry’e dair bir bilgi umut ışığı gibi parladı.

Şirketin CEO’su John Chen ve önceki CEO Thorsten Heins ile birlikte son üç yılda çalışanlarının yaklaşık yüzde 60’ının görevine son veren, spesifik bir küçülme döngüsünün içinde yüzen BlackBerry’de artık büyüme hedefleri gündemde.blackberry-logo

Ünlü haber organı Reuters’ın ele geçirdiği bilgiye göre BlackBerry’de işten çıkarmalar artık son buldu ve yeniden yapılanma için gerekli altyapı tekrar hazırlandı.

Mobil piyasada yeni akıllı telefon yolda

Maaliyet düşürücü önlemlerin ardından (Ar-Ge) ürün geliştirme, satış ve müşteri hizmetlerinde yeniden yapılanmaya gitmesi beklenen BlackBerry’nin 2014 yılı tamamlanmadan bir modelini de tanıtması bekleniyor.

Kurumsal olarak da yeni adımlar atması beklenen Kanadalı şirketin önünde ise IBM ve Apple’ın kısa süre önce şekillenen birliktelikleri var. Üstelik şirketin satın alım konusunda da yeni önerilerle karşı karşıya kalabileceği konuşulmaya devam ediyor.

Bakalım BlackBerry, önündeki çok sayıda zorlu engele karşın küllerinden doğmayı başarabilecek mi?

Yazar Hakkında

Benzer Haberler