Teknoloji-oku.com (bundan böyle Web sitesi olarak anılacak) web sitesinden (kayıtlı üye olarak ya da olmayarak ziyaretçi olarak) servislerimizden yararlanmak ve hizmet almak için öncelikle aşağıda belirtilen kullanım / üyelik kurallarını dikkatlice okumanız ve onay vermeniz gerekmektedir.

Teknoloji-oku servislerine bağlı tüm hizmetlerin, domainlerin (alan adlarının), temaların (ara yüzlerinin), çeviri makalelerin, kategorilerin, yazılım kodlarının, içeriklerinin, testlerin, ürün incelemelerinin, grafik tasarımlarının ve geriye kalan tüm fikri sınai hakların sahibi, (üçüncü partilerden sağlanan içerik ve uygulamalar hariç olmak üzere) teknoloji-oku.com web adresinde mukim Teknoloji-oku’dur. Sunulan servis ve hizmetlerin yazılım, içerik, tasarım ve telif hakları tamamen Teknoloji-oku’ya aittir. Teknoloji-oku ve buna bağlı servislerin, hizmetlerin kopyalanması çoğaltılması, yayılması veya yayınlanması yasaktır ve hukuki mesuliyet içermektedir.

Teknoloji-oku tarafından üretilen içerikler (metin, resim, video, haberi istatistik, grafik) içeriklerin, link (kaynak) belirtilmek koşulu ile alıntılanmasına, videoların gömülü kodlarının başka sitelerde kullanılmasına teknoloji-oku.com tarafından izin verilmektedir.

Teknoloji-oku haberi, bilgiyi paylaşma anlayışını esas almakta ve buna saygı duymaktadır.

Teknoloji-oku,

 1. Bilişim, Teknoloji ve İnternet ile ilgili her türlü gelişmeyi takip etmek bunlarla ilgili içerik üretmek ve web sitesinde yayınlamak
 2. Ziyaretçilerin ve Kullanıcılarının oluşturduğu Bilişim, Teknoloji ve İnternet ile ilgili içeriklere ortam sağlamak
 3. Veritabanında biriktirdiği datayı öneri, bilgilendirme, istatistik ve analiz amacıyla kamuyla paylaşmak esası taşımaktadır.

 

 • Teknoloji-oku, ziyaretçilerin ve kullanıcıların bilgilenmesi için sunduğu içeriklerin kesin doğru olduğunu garanti, taahhüt ve beyan etmemekte oluşturulan içeriklerin sadece tavsiye ve bilgilendirme amaçlı olduğunu beyan etmektedir. Teknoloji-oku, bizzat kendi ürettiği ve yayınladığı içeriklerden mesul olduğu gibi, ayrıca kullanıcı ve ziyaretçilerin ürettikleri ve yayınladıkları içeriklerden 5651 sayılı kanunun 5. Maddesi gereği hiçbir surette sorumluluk ve mesuliyet kabul etmemektedir.
 • Teknoloji-oku, verdiği servis ve hizmetlerin daha verimli biçimde kullanabilmesi amacıyla bazı 3. Parti kurum ve kuruluşlarla çeşitli biçimlerde iş ortaklığı ve işbirliği yapabilir. Bu ortaklık; başta reklam, sponsorluk, izinli pazarlama, veri paylaşımı ve legal diğer ticari yöntemlerle olabilir.
 • Teknoloji-oku, e-mail ile dijital pazarlama faaliyetlerinde, yasaların belirttiği biçime izinli iletişimde bulunacağını, üyenin ve/veya kullanıcının arzusu dışında iletişim ve pazarlama faaliyeti yapmayacağını, kullanıcının sistemden ücretsiz ve basit bir şekilde çıkabilmesini sağlayacak araçlar sunmayı beyan ve taahhüt eder.
 • Teknoloji-oku, kullanıcının meydana getirdiği veri ve içeriğin hiç bir şekilde kontrolünü yapmamaktadır. Ancak kullanıcı veya kullanıcılar tarafından, 3. kişi ve kurumların kişilik hakları ile Türkiye Cumhuriyeti kanunları, yasaları ve uluslararası anlaşmalar ile koruma altına alınan diğer hakların ihlal edilmesi halinde; ayrıca telif haklarını ihlal eden, müstehcenlik içeren, hakaret, küfür, küçük düşürücü ifadeler barındıran içeriklerin gönderilmesi; ayrıca Teknoloji-oku servis ve hizmetlerinin amacını aşan bir şekilde kullanılması halinde, Teknoloji-oku verdiği servis ve hizmetleri derhal sonlandırma, ilgili içerikleri yayından çıkarma ve üyelik iptal etme hakkına sahiptir.
 • Teknoloji-oku, sunduğu hizmet ve servislerin kesintiye uğramadan ve sorunsuz çalışması için elinde geleni yapacaktır. Ancak internet erişim hizmeti veren servis sağlayıcıların sistemlerinde meydana gelebilecek teknik sorunlar, anlaşmalı olduğu 3. Partilerin sistemlerinde meydana gelecek arızalar, sistem bakımları ve zorunlu nedenler gibi durumlarda Teknoloji-oku servis ve hizmetleri de bağlantılı olduğu için doğal olarak etkilenebilir. Bu gibi durumlarda Teknoloji-oku servis ve hizmetlerin faal olarak işlemesi için gerekli tüm tedbir ve önemleri alacaktır, fakat direk müdahale yetkisi olmayan bağlantılı servis arızaları ve hataları için sorumluluk ve mesuliyet kabul etmemektedir.
 • Teknoloji-oku, işbu sözleşmede belirtilen şartların yürürlükte olduğu tarih itibariyle, Teknoloji-oku web sitesindeki bütün içeriklerini, hizmetlerini ve servislerini ücretsiz olarak vermektedir. İleride herhangi bir tarihte, verdiği hizmet, içerik ve/veya servislerden bedelli ve/veya bedelsiz olarak yararlandırma hakkına sahiptir. Bedelli servisler, içerikler, hizmetler ve abonelik türleri, ilerleyen zamanda herhangi bir tarihte Teknoloji-oku sitesinde “Bedelli Hizmetler” sayfasında ayrıca belirtilebilir. Ziyaretçilerin, Üyelerin ve Kullanıcıların duyurulan abonelik sistemlerinden birini seçmesi halinde sunulan servis, hizmet ve özelliklerini okuması gerekmektedir. Paralı veya Parasız herhangi bir biçimde yararlandığı takdirde kullanıcı / üye Teknoloji-oku’nin taahhüt ettiği hizmetten fazlasını isteyemez.
 • Teknoloji-oku, istediği zaman, dilediği takdirde verdiği hizmet ve servisler üzerinde en iyi hizmeti verebilmek için her zaman tek taraflı olarak değişiklik yapabilir.
 • Teknoloji-oku web sitesine üye olurken girdiğiniz bilgilerin doğruluğundan ve gizliliğinden, ayrıca şifre ve kullanıcı adının güvenliğinden, 3. şahıslarla paylaşılmamasından kullanıcının kendisi sorumludur. Bu bilgilerin yetkisiz kişiler tarafından ele geçirilmesi ve Teknoloji-oku servis ve hizmetlerinin kullanılması halinde Teknoloji-oku mesuliyet kabul etmemektedir.
 • Teknoloji-oku, değişen kanunlar ve şartlara göre kullanıcı / üyelik sözleşmesini istediği tarihte her zaman tek taraflı olarak değiştirebilir, yürürlükten kaldırabilir veya güncellenmiş bir şekilde yayınlayabilir.
 • Teknoloji-oku ve kullanıcı arasında vuku bulabilecek her türlü hukuki ihtilaf, ihlal ve karışıklık öncelikle iyi niyet çerçevesinde çözülmeye çalışılacak, aksi halde taraflar Kocaeli Mahkemeleri ve İcra Dairelerinin yetkili olduğunu kabul ederler.
 • Tarafınıza sunulan kullanım şartları, Kullanıcının kayıtlı üye olması / siteye ziyaretçi olarak girmesi, içeriklerden, hizmetlerden ve servislerden yararlanmaya başlaması ile her iki taraf arasında kabul edilmiş sayılır. Teknoloji-oku kullanım koşulları kabul edilmediği takdirde, kullanıcının siteyi ve servisleri kullanmaması yeterlidir.