Microsoft Surface Pro 3 Gizli Yönleri!

Microsoft’un son zamanlarda en çok konuşulan ürünü Microsoft Surface 3’ün bilinmeyen özelliklerinin neler olduğunu biliyor musunuz?

İşte burada yeni tablet hakkında bazı detaylara yer vermek istedik. Aralarında tanıtımda kaçırmış olabileceğiniz bir şeyler olabilir.

1- Ekran Sadece İki Katmandan Oluşuyor

Microsoft tanıtımda 12 inçlik ekrandan bolca bahsetti. Bir dokunmatik ekran üretmek için birkaç katman kullanmanız gerekir ama bu da parallaks efektine yol açabiliyor. Bunu çözmek için Surface Pro 3’de sadece iki katman var, LCD ve ultra ince koruyucu cam. Dokunmatik yüzey bu özel cam yüzeyde bulunuyor.

2- Yeni Şarj Portu Aynı Zamanda Veri De Aktarıyor

Önceki modellerden farklı olarak, Surface Pro 3’de manyetik elektrik konnektörü yok. Onun yerine özel tasarlanmış bir şarj portu bulunuyor. Bu şarj portu, cihazın dock istasyonu takıldığında aynı zamanda veri aktarıcı görevini de görüyor.

3- Aktif Dokunmatik Bir Kalemi Var

microsoft_surface_pro_3_gizli-yonleriiPad veya benzeri tabletlerde kullandığımız kalemler pasif kalemlerdir normalde. Surface Pro 3’ün özel kalemi ise Bluetooth bağlantılı aktif bir kalem. Kalemi ekrana değdirmeden, biraz havadan bile ekrandaki oku kontrol edebilirsiniz. Ayrıca kalemin 256 dereceli hassasiyet seviyesi var.

4- Stereo Hoparlörler Ön Yüzde

İlk bakışta anlamak zor olsada tabletin stereo hoparlörleri ön yüzde. Ekranın iki yanına ve üst kısma bakarsanız, ince hoparlör ızgaralarını görebilirsiniz. Bu konumlandırma sesleri daha temiz almamızı sağlıyor.

5- Ekrandaki Arayüz Ölçeklenebilir

Microsoft Surface Pro 3’ün ekranı 2,160×1,440 piksel çözünürlüğünde. Eğer böyle yüksek çözünürlük lü bir ekrana normal bir Windows 8 arayüzü koyarsanız, ikonlar o kadar küçük olacak ki okunması çok zor olacak. Bu yüzden arayüz otomatik olarak 1,5 katı büyütülüyor.

6- İki Kamera da 5 Megapiksel

Tabletin her iki yüzündeki kameralar da 5 megapiksel, ayrıca iki taraftan da 1080p video çekebiliyorsunuz. Ana kamera ile sevdiklerinizin filmlerini çekerken, ön kamera ile video konferans yapabilirsiniz. Hem iş hem eğlence bir arada.

7- Henüz LTE Desteği Yok

Henüz bizi çok ilgilendiren bir konu olmamakla beraber, yakın zamanda bizde de 4G bağlantılar devreye girince önemli hale gelecek. Surface Pro 3 şu anda LTE bağlantı desteklemiyor. Ne zaman destekleyeceği ise henüz belli değil.

Yazar Hakkında

Benzer Haberler